Genel

Çeşitlilik Vizesi (DV) 2023 Başvurusu

Halk arasında “Green Card Çekilişi” olarak bilinen Çeşitlilik Vizesi (Diversity Visa) başvuruları her yıl olduğu gibi bu yıl da Ekim ayı başından Kasım ayı başına kadarki sürede kabul edilecek. 2021 yılında yapılan başvurunun adına kısaca DV-2023 deniyor. Bunun nedeni, çekilişi kazanmanız durumunda vizeyi 2023 mali yılı (2022 Ekim-2023 Eylül) içinde alabilecek olmanız. Bu konuda bilgi vermek ve bazı uyarılar yapmak için bu yazıyı yazmanın iyi olacağını düşündüm.

Öncelikle en önemli bilgiyi yazalım:

Green card çekilişi başvurusu resmi siteden ücretsiz yapılır. Kesinlikle aracı kurumlarla çalışmanızı, bu kurumlara kişisel bilgilerinizi vermenizi önermiyorum. Kendiniz çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Başvuru ile ilgili tüm bilgileri benim de üyesi olduğum Yeşilkart Forum web sitesinden bulabilirsiniz. Aşağıdaki linkleri takip ederek ilgili sayfalara gidip okumanızı, videoları izlemenizi tavsiye ederim:

ABD ve Çeşitlilik Vizesi hakkında genel bilgi

Çeşitlilik Vizesi başvurusu yapabilmek için gerekli şartlar

Sıkça Sorulan Sorular

Başvuru fotoğrafı ile ilgili bilgiler

Ücretsiz Green Card Çekilişi Başvurusu Nasıl Yapılır? (Başvuru Adımları)

Resmi Başvuru Sitesi: https://dvprogram.state.gov/ (Şu anda başvurular kabul edilmiyor, Ekim ayı başından itibaren aktif olacak)

Herkese şimdiden bol şans diliyorum. İşini şansa bırakmak istemeyenler EB-3 süreciyle ilgili yazımı okuyabilirler.