Genel Bilgiler

Ücretsiz Çeşitlilik Vizesi (DV) Çekiliş Başvurusu

Çeşitlilik Vizesi (Diversity Visa) başvuruları bu yıl 7 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında resmi siteden ücretsiz yapılabilecek. Geçen yılki gibi bu yıl da başvuru sahibinin geçerli bir pasaportu ve tüm aile üyelerinin fotoğrafı olması gerekiyor.

Resmi başvuru adresi: https://dvprogram.state.gov/ (7 Ekim’den sonra site değişecek ve başvuru kabul etmeye başlayacak)

Başvuru ile ilgili ayrıntılı bilgiler için Yeşilkart Forum‘dan yararlanabilirsiniz.

Bu başvuruyu yapmak için aracı kurum kullanmayı önermiyorum. Ancak aracı kurum kullanmakta ısrarcıysanız aynı forumun hizmetinden yararlanabilirsiniz:

Yeşilkart Forum Başvuru Servisi

Ayrıca güvendiğim bir arkadaşımın şirketini de bu konuda öneririm: Turquoise Horizon

Ancak tekrar belirteyim, başvuru çok kolay ve ücretsiz. Kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz.

3 Yorum

Yorum yapmak için tıklayın

  • Merhabalar konuyla biraz alakalı kaç gündür aklımı kurcalayan bir soru sormak istiyorum orada sağlık sisteminin içinde bulunan birisi olduğunuzdan dolayı. Öncelikle bende bu Greencarda başvurdum bu sene ama benim kronik bir deri rahatsızlığım mevcut (Sedef hastalığı) sürekli ilaç kullanmak ve aralıklı olarak hastaneye gitmek durumundayım. Eğer Greencard çıkarda gelirsem amerikaya bana bu hastalık yüzünden sağlık sigortası yapmama gibi bir durum söz konusu mu yapılırsa da çok fazla tutarlar ödemek zorunda kalır mıyım ya da bu hastalık Greencard almama engel olur mu? Cevaplarsanız çok sevinirim.

    • Affordable Care Act (ACA veya halk arasındaki adıyla Obamacare) öncesinde böyle durumlar varmış. Artık bunların hepsi federal kanunlara aykırı. Sigorta yapmama, yüksek prim alma gibi şeyler yok. Green card almaya da engel değil.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bloga e-posta ile abone ol

E-posta ile bildirim almak için adresinizi girin.

Diğer 304 aboneye katılın

Son Yorumlar