Akademik Kayıtlar Talep Belgesi:

Request for Academic Records

CGFNS web sitesi üzerinden kayıt olup formları doldurduktan sonra sistem size bu formu oluşturuyor. Üst kısmı doldurulmuş olarak geliyor, kalanını üniversitenin ilgili birimi (öğrenci işleri, kayıt kabul müdürlüğü..) dolduruyor.

Bu belgedeki ders ve staj saatlerini aldığınız eğitime göre hesaplamanız gerekiyor. Bazı dersler bu listede verilen alanlar ile örtüşmeyebilir, bu durumda dersi veren öğretim görevlisi ile görüşerek hesaplamayı yapmak daha uygun olur. Ayrıca bu saatlerin transkript ile de uyumlu olması gerekiyor.

http://gocmenhemsire.com/wp-content/uploads/2017/07/Request_for_academic_records.pdf

Lisans Doğrulama Talep Belgesi:

Request for Validation of License

Türkiye’de hemşirelik lisansına sahip olduğunuzu doğrulamak için hazırlayacağınız belge. Diplomanız Bakanlık tarafından onaylandıktan sonra arkasına lisans kaydı yapılıyor. Lisans numaranız da burada yazıyor. Türkiye’de hemşirelik lisansını denetleyen bağımsız bir kurum olmadığı için bu formu okulunuza doldurtmanız gerekiyor.

http://gocmenhemsire.com/wp-content/uploads/2017/07/Request_for_validation_of_license.pdf

Bu iki belgenin doğrudan okul tarafından CGFNS’ye postalanması gerekiyor. Belgenin sizin tarafınızdan postalanması halinde kabul edilmiyor.

Belgeye vurulan damga ve mührün düzgün olması, imzayı atan kişinin yetki sahibi olması çok önemli.

CGFNS Profil Bilgileri Doldurma Örneği:

CGFNS hesabı oluşturduktan sonra tüm profil bilgileriniz doldurmadan hizmet seçimi yapmaya izin vermez. Bu aşamadaki bilgilerin tümü başvuru için gerekli olmasa da işleme devam edebilmek için doldurmak zorunda kalacaksınız. Aşağıdaki belgede nasıl dolduracağınız ile ilgili örneği görebilirsiniz.

CGFNS-profil-doldurma-ornegi

CGFNS CES Raporu:

Credentials Evaluation Service – Professional Report

CGFNS yukarıdaki belgelere bakarak üniversitede aldığınız eğitimi değerlendirdikten sonra BON’a bu belgeyi elektronik olarak gönderiyor. Bunu eğitimin denkliğini gösteren rapor olarak da adlandırabiliriz.

http://gocmenhemsire.com/wp-content/uploads/2017/07/CGFNS-CES-report.pdf

Örnek Özgeçmiş:

http://gocmenhemsire.com/wp-content/uploads/2017/04/resume.pdf