Genel Bilgiler

Ücretsiz Green Card Çekilişi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Green card çekilişi başvurusunu kendiniz ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Başvurular için son gün 5 Kasım! Gerekli bilgileri aşağıdaki forum paylaşımında bulabilirsiniz.

Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu yıl önceki yıllardan farklı olarak başvuru sahibinin geçerli bir pasaportu olması gerekiyor.

Bu başvuruyu yapmak için aracı kurum kullanmayı önermiyorum. Ancak aracı kurum kullanmakta ısrarcıysanız aynı forumun hizmetinden yararlanabilirsiniz:

Yeşilkart Forum Başvuru Servisi

Etiketler

5 Yorum

Yorum yapmak için tıklayın

 • Kenan abi ben hemşirelik 2. Sınıf öğrencisiyim. Şimdi öğrencilerin alabildiği bordo pasaportu alsam 1 yıl sonra green karta başvuru yapabilirmiyim yani bordo pasaport da olur değil mi. Birde çekilişle alma şansım artsın diye şimdiden başvurmaya başlayıp green kartı alıp birkaç sene sonra gelebilir miyim?

  • Çekiliş başvurusu için mezun olmayı beklemene gerek yok. Her yıl Ekim ayında ücretsiz başvuru yapabilirsin.
   Benim bahsettiğim EB-3 yoluyla green card ise bundan tamamen farklı. Mezun olduktan sonra 2 yıl deneyim kazanman gerekiyor.

   Green card sahibiyken ABD dışında kalış süreleri ile ilgili bilgi için bizim foruma bakabilirsin. http://www.yesilkartforum.com

   • Abi bende EB-3 le uğraşmadan ve işverenle uğraşmadan çekilişle kazanmak istiyorum. Bir sonraki sene çekilişe başvuracam da çekiliş çıktıktan sonra ABD ‘ye gitmek için kac sene hakkım var veya böyle birşey var mı yoksa istediğimiz zaman gidebiliyor muyuz Forumda bulamadım da kusura bakma abi zamanını alıyorum ama

    • Çekiliş, başvuran herkese hemen çıkıyor gibi yazmışsın ama 30 yıl boyunca başvurup çıkmayan insanlar var. Çekiliş çok düşük bir ihtimal, bildiğin piyango. EB-3 ise garantili bir yol. Yine de sen bilirsin tabi.
     Çekilişi kazanırsan zaten vizeyi alana kadar bir yıldan fazla bir süre geçiyor. Bundan sonra da yerleşmek için birkaç yıla kadar erteleme şansın oluyor. Tabii bunun bir sürü ayrıntısı ve masrafları da var. Bir süre erteledikten sonra ABD’ye hala yerleşmemiş olursan kartı kaybedersin.

 • Yok abi ben ihtimal dahilinde söyledim zaten eğer çıkarsa diye yani orada kesin gibi yazmışım ama öyle değil yanlış anlaşılmış pardon.Teşekkürler